1233092
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.
SkÅp, allmoge, 1800-tal.

Rödmålat. Överskåp med spröjsade glasdörrar, öppet mittparti, underskåp med dörrpar, bakomliggande hylla. Bredd 108 cm, djup 49 cm. höjd 183 cm.

Delvis omarbetat och kompletterat. Torrsprickor. Åldersrelaterat slitage. Lagningar. Färgbortfall. Nyckel saknas.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR