Inred sommarhuset

86 föremål
VINGLAS, 23 st, 1900-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAMBURMAJOR, 1980-tal.
40 EUR
Utropspris
150 EUR
SPEGEL, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft.
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNOR, 2 st, rokokostil, omkring år 1900.
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSAMPEL, 18/1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, keramik. 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal.
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARITA SELKEE, VÄGGBONAD. Ca 171x117 cm.
50 EUR
Utropspris
150 EUR
PALLAR, ett par, tidigt 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MARITA SELKEE, VÄGGBONAD. Ca 142x100 cm.
55 EUR
Utropspris
150 EUR
SOFFA, Bröderna Andersson, "London".
7 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PALL, furu, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLIVIER VILLATTE, bordslampa, Memphistyp, 1980-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLUR, 1900-talets först hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR och BORD, rotting, 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HINK och SKÅL, koppar.
30 EUR
Utropspris
100 EUR
ASEA, bordslampa, 1900-talets andra hälft.
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS HEDBERG, burk med lock, Biot, Frankrike.
5 345 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNGHÄST, 1800-talets andra hälft.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANS HEDBERG, vas med propp, Biot, Frankrike.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, Louis XVI-stil, sekelskiftet 18/1900-tal.
1 976 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk, 1700-talets slut.
1 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell 1842, Svenskt Tenn.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJ, Louis XVI-stil, från omkring 1900.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPELBORD, 1800-talets mitt.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PALLAR, 4 st, 1900-tal.
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA, funkis, 1930-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TEUVO TUOMIVAARA, bronse, signerad.
125 EUR
Utropspris
250 EUR
PARKBÄNK, 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SUSANNE JOHNSEN, vas, 1990-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting, 1900-talets mitt.
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL 3 dlr 1900-talets senare del.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK