1233117
HÖRNSKÅP, Dalarna, daterat "Anno 1800".
HÖrnskÅp, dalarna, daterat "anno 1800".

Kurbitsbemålat. Hylla bakom dörren. Mått inkl krön: bredd 72 cm, djup 41 cm, höjd 85 cm.

Åldersrelaterat slitage och enstaka skador. Nyckel saknas.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR