1236009
UTOMHUSBELYSNING / VÄGGLAMPA, 1900-tal.
Utomhusbelysning / vÄgglampa, 1900-tal.

Blyglas och smide, sexkantig. Väggfäste i smide, blyinfattat polykromt glas . Diameter ca 50 cm, djup inkl fäste 59 cm, höjd ca 63 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning. Ej funktionstestad.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H1
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 21 timmar
1 800
172
193
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
1 jul 16:07
1 800 SEK
1 jul 16:06
1 200 SEK
1 jul 16:05
500 SEK
1 jul 12:54
300 SEK