Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

UTOMHUSBELYSNING / VÄGGLAMPA, 1900-tal.

Blyglas och smide, sexkantig. Väggfäste i smide, blyinfattat polykromt glas . Diameter ca 50 cm, djup inkl fäste 59 cm, höjd ca 63 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13