PUUKO-KNIVAR, 10 st, Finland och Sverige 1900-tal.

1 Morakniv, längd 25 cm.
3 Marttiini Järvenpää Ilves knivar, längd 20-25,5 cm.
2 Iisakki Järvenpää knivar, längd 19 cm.
4 omärkta knivar, längd 8-17,5 cm.

Åldersrelaterat bruksslitage.

Utropspris
300 EUR