1241892
Alvar Aalto
(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, vaser, 2 st, modell 3030, iittala, finland.

ALVAR AALTO, vaser, 2 st, modell 3030, Iittala, Finland.

Klarglas och mörkblå. Signerade. Höjd 16 cm. Etikettmärkta.

Obetydligt nagg.

Utropspris
150 EUR