1242318
FÅTÖLJER, ett par, Oy Stockmann Ab, Kervo Snickerifabrik 1938.
FÅtÖljer, ett par, oy stockmann ab, kervo snickerifabrik 1938.

Formpressad björkplywood och massiv björk, fast stoppad klädsel. Bredd 58 cm, sitthöjd ca 42 cm, total höjd 78 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ställvis blekt tyg. Repor och märken.

Proveniens

Biograf Adlon Runebergsgatan 44 Helsingfors.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
320
3 350
359
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (20 bud)
6 jul 19:16
320 EUR
6 jul 19:16
300 EUR
6 jul 19:15
252 EUR
6 jul 19:15
232 EUR
6 jul 19:14
231 EUR