TRÄDGÅRDSSTOLAR, FÅTÖLJ SAMT BORD, Bjärnum, 1900-talets mitt.

Stomme i metall. Rund bordsskiva, diameter 88 cm. Höjd 59 cm.
Stolarnas sitthöjd ca 43 cm. Fåtöljens sitthöjd ca 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Färgbortfall. Repor. Anlupen. Rötskador. Fåtöljen med en trasig ribba i ryggen.

Utropspris
8 000 SEK