PARAPLYSTÄLL, Eskilstuna, art deco, 1930-tal.

Bas i gjutjärn. Överdel i stålrör. Längd 50 cm. Bredd 15 c. Höjd 46 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor.

Utropspris
2 500 SEK