TAKLAMPA, Itsu, ER 126, 1900-talets mitt.

Polerad mässing, skärmtyg i plast. Diameter 60 cm, höjd 24 cm.

Takkupa i messing fattas. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
150 EUR