Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

SERVIS, 26 delar, "klöver", Nuutajärvi Notsjö 1970-tal, Finland.

Klart pressglas med klöverdekor i relief. Endel etikettmärkta.
12 koppar, höjd 8,5 cm med fat, diameter 14 cm.
12 assietter, diameter 16 cm.
gräddsnäcka, höjd 8 cm.
sockerskål, diameter 14, höjd 13 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
150 EUR