1245948
TESAMOVAR, nysilver, Danmark, omkring 1900.
Tesamovar, nysilver, danmark, omkring 1900.

Uppburen på lejontassar, hänklar med maskaroner. Detaljer av mässing och ben. Höjd 34 cm.

Sliten försilvring. Åldersrelaterat slitage. Repor.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 20 timmar
500
48
54
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 550 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
29 jun 14:24
500 SEK
26 jun 19:56
300 SEK