Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

HANDFAT, stengods, Höganäs, 1900-talets första hälft.

Saltglaserat stengods. Märkt V.R:5 HÖGANÄS EF 45l samt G11. Längd 58, djup 47. Höjd 35 cm.

Slitage. Repor. Utgående rör med avslagen bit

Utropspris
6 000 SEK
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13