PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, soffa, "Minerva", 1950-/1960-tal.

Stomme av teak. Lösa plymåer klädda i tyget Mill från Carl Malmstens Textil & Miljö. Längd 105, sitthöjd 42, höjd 80, djup 75 cm.

Smärre slitage. Märken.

Utropspris
10 000 SEK