Johan Petter Johansson

(Sverige, 1853-1943)
Johan Petter Johansson
(Sverige, 1853-1943)

JOHAN PETTER JOHANSSON, INDUSTRILAMPA, "Triplex-pendel", 1900-talets mitt.

Teleskopmodell, justerbar riktning. Längd 146-306 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor på skärmen. Färgbortfall. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Utropspris
600 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977