1206803
VIGVATTENSKÅL, brons, 1500-tal.
VigvattenskÅl, brons, 1500-tal.

Rund form på fot. Höjd 8 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare hänkel. Bucklor och bristningar.

Utropspris
2 500 SEK