VÄGGPENDYL, skulpterat trä och pastellage Gustaviansk, 1700-tal.

Emaljerad urtavla flankerad av två gripar, krönt av kunglig krona. Höjd 59 cm. Bredd 37 cm.

Skador, lagningar. Nyckel och delar till pendel finns.

Utropspris
10 000 SEK