1236451
KANNA samt KOPP med FAT, empirestil, omkring 1900.
Kanna samt kopp med fat, empirestil, omkring 1900.

Polykromt bemålad, med motiv av fåglar. Diameter på fat 12,5 cm. Höjd på kanna 17 cm.

Slitage. Fat med nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
2 000 SEK