1241388
LJUSSTAKAR, ett par, brons och marmor. Sengustavianska.
Ljusstakar, ett par, brons och marmor. sengustavianska.

Kolonnformade skaft, urnformad ljushållare. Höjd 29,5 cm.

Slitage, nagg, omarbetade, senare kedjor. Gulnade.

Utropspris
2 500 SEK