Carl Josef Delcomin, ljusstakar, ett par, silver, Köpenhamn 1842. Empire.

Räfflade kolonnskaft, på profilerad fot med blomsterslingor, nedre delen av skaftet med pålagda små blommor av granater, turkoser samt pärlor. Även ljushattarna med stämplar. Höjd 27 cm, total vikt 736 gram.

Lätt slitage.

Klubbat pris
20 000
1 775
1 852
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
5 jul 2020 18:58
20 000 SEK
5 jul 2020 17:33
19 500 SEK
5 jul 2020 17:04
19 000 SEK
4 jul 2020 20:53
18 000 SEK
4 jul 2020 19:46
17 000 SEK
4 jul 2020 18:58
15 000 SEK
4 jul 2020 16:29
13 500 SEK
4 jul 2020 9:51
13 000 SEK
3 jul 2020 15:46
12 000 SEK
3 jul 2020 14:57
11 500 SEK
2 jul 2020 20:05
11 000 SEK
2 jul 2020 18:30
10 500 SEK
1 jul 2020 10:14
10 000 SEK
1 jul 2020 1:18
9 200 SEK
30 jun 2020 19:27
9 000 SEK
27 jun 2020 17:51
8 000 SEK
26 jun 2020 16:47
5 000 SEK