SPEGEL, i Pehr Ljung (1743-1819) art, Sengustaviansk.

Förgylld och bronserad. Rik dekor med ekstav, festong med frukter blad och pärlstav. Bredd 85, höjd 183 cm.

Dekor skador.

Proveniens

Del av interiören i stora salongen.

Klubbat pris
11 600
1 043
1 101
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
5 jul 2020 17:36
11 600 SEK
5 jul 2020 17:35
11 100 SEK
5 jul 2020 17:32
10 600 SEK
5 jul 2020 17:32
10 501 SEK
5 jul 2020 17:30
10 000 SEK
5 jul 2020 17:30
9 800 SEK
5 jul 2020 17:29
9 600 SEK
5 jul 2020 17:29
9 400 SEK
5 jul 2020 17:29
9 200 SEK
5 jul 2020 17:29
9 000 SEK
5 jul 2020 17:28
8 700 SEK
5 jul 2020 17:28
8 500 SEK
5 jul 2020 17:28
8 000 SEK
5 jul 2020 17:28
7 800 SEK
5 jul 2020 17:27
7 600 SEK
5 jul 2020 17:27
7 400 SEK
5 jul 2020 17:27
7 200 SEK
5 jul 2020 17:26
7 200 SEK
5 jul 2020 17:25
6 200 SEK
5 jul 2020 17:25
6 000 SEK
5 jul 2020 17:22
4 000 SEK
5 jul 2020 17:07
3 800 SEK
5 jul 2020 17:01
3 600 SEK
3 jul 2020 16:37
3 400 SEK
3 jul 2020 16:34
3 200 SEK
3 jul 2020 16:34
3 200 SEK
28 jun 2020 21:47
3 000 SEK
27 jun 2020 15:24
1 200 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61