SAMLING BÄGARE, 4 st, silver, Sverige, 1700-tal.

Carl Lemon, Uppsala 1768, Hans Wollrath, Arboga (1725-68), Johan Pettersson Berg Norrköping (1727-68), Isak Sauer, Stockholm 1758. Konande med stansad lambrequin och vågbandsdekor samt godronnerad fot. Höjd 9-10 cm. Vikt totalt 360 gram.

Smärre slitage.

Klubbat pris
6 000
532
561
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
5 jul 2020 18:03
6 000 SEK
5 jul 2020 18:03
5 900 SEK
5 jul 2020 17:57
5 700 SEK
5 jul 2020 17:57
5 500 SEK
1 jul 2020 19:06
5 450 SEK
30 jun 2020 21:13
5 250 SEK
30 jun 2020 21:13
5 200 SEK
29 jun 2020 17:42
4 850 SEK
29 jun 2020 17:42
4 650 SEK
29 jun 2020 10:46
4 450 SEK
29 jun 2020 10:46
4 250 SEK
28 jun 2020 16:31
4 000 SEK
27 jun 2020 18:09
3 200 SEK
27 jun 2020 8:52
600 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02