PRAKTFAT, majolika. Italien, 1800-tal, Historismus.

Med signatur, G Attanasio, dip, Napoli. Ariadne och Baccus omgivna av sitt entourage. Längd 62, höjd 54 cm.

Slitage. Nagg, sprickor.

Klubbat pris
6 000
540
569
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
8
3 jul 2020 9:20
6 000 SEK
2 jul 2020 19:18
4 601 SEK
30 jun 2020 0:30
4 400 SEK
29 jun 2020 9:19
4 200 SEK
28 jun 2020 7:01
4 000 SEK
28 jun 2020 3:02
2 600 SEK
27 jun 2020 8:58
2 000 SEK
27 jun 2020 7:04
1 400 SEK
26 jun 2020 23:39
1 200 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02