BYRÅ, 1700-talets mitt Italien troligen Neapel, Rokoko.

Fanérad med valnöt, rot och fruktträd. Solfjäders motiv. Skiva i röd marmor. Tre lådor. Beslag i mässing samt mässingskodda fotavslut. Längd 144, bredd 66 höjd 98 cm.

Renoverad, maskstungen, senare beslag, 1 lås saknas, lackad insida, faner skador som resningar och små bortfall.

Klubbat pris
40 333
3 579
3 735
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
5 jul 2020 19:05
40 333 SEK
5 jul 2020 19:05
40 000 SEK
5 jul 2020 19:01
38 000 SEK
5 jul 2020 19:01
37 000 SEK
5 jul 2020 19:01
35 222 SEK
8
5 jul 2020 18:26
34 222 SEK
5 jul 2020 18:25
33 111 SEK
8
5 jul 2020 18:24
32 111 SEK
5 jul 2020 18:21
31 100 SEK
5 jul 2020 18:19
31 000 SEK
5 jul 2020 15:11
30 000 SEK
5 jul 2020 15:11
29 000 SEK
5 jul 2020 12:17
27 000 SEK
5 jul 2020 11:44
26 000 SEK
3 jul 2020 22:01
25 000 SEK
3 jul 2020 22:01
25 000 SEK
30 jun 2020 17:50
24 000 SEK
30 jun 2020 16:29
23 000 SEK
30 jun 2020 12:56
22 000 SEK
30 jun 2020 12:56
21 000 SEK
30 jun 2020 12:56
21 000 SEK
30 jun 2020 11:30
20 000 SEK
27 jun 2020 8:59
17 500 SEK
27 jun 2020 7:17
15 500 SEK
27 jun 2020 4:29
1 500 SEK
26 jun 2020 23:33
1 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61