KOPPAR MED FAT, 6 st, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor ur bland annat famille rose paletten samt grisaille kopp. Höjd ca 6-7 cm

Flera gifta delar. Slitage, lagningar, nagg, sprickor.

Klubbat pris
400
35
37
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
28 jun 2020 19:43
400 SEK
28 jun 2020 19:43
350 SEK
25 jun 2020 21:55
300 SEK