1228128
KOPPAR MED FAT, 6 st, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Koppar med fat, 6 st, kompaniporslin, kina, qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor ur bland annat famille rose paletten samt grisaille kopp. Höjd ca 6-7 cm

Flera gifta delar. Slitage, lagningar, nagg, sprickor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V8
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 22 timmar
400
38
43
Utropspris
1 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 450 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
28 jun 19:43
400 SEK
28 jun 19:43
350 SEK
25 jun 21:55
300 SEK