MAFRASH, antik/semiantik Shasavan, ca 108,5 x 55 cm, höjd 39,5, djup 55,5 cm. Bord/taburett medföljer, höjd ca 46,5 cm.

Randig botten i ljus- och mörkbrunt. Sidorna med polykroma randmönster med medaljonger och ornament.

Abrasher. Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre hål och skador, smärre malskador och lagningar.

Klubbat pris
5 300
468
488
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
5 jul 2020 17:55
5 300 SEK
5 jul 2020 17:54
5 100 SEK
5 jul 2020 17:54
5 000 SEK
5 jul 2020 17:51
4 800 SEK
5 jul 2020 17:47
4 401 SEK
27 jun 2020 14:10
2 500 SEK