SKÅL, porslin. Mingdynastin (1368-1644).

Dekor i underglasyrblått av stiliserat växtmönster. Diameter 14,5 cm.

Slitage, mistor, nagg.

Klubbat pris
3 700
328
343
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
5 jul 2020 12:07
3 700 SEK
5 jul 2020 12:07
3 500 SEK
1 jul 2020 21:21
3 200 SEK
29 jun 2020 17:03
3 000 SEK
29 jun 2020 17:03
2 800 SEK
28 jun 2020 17:47
2 700 SEK
28 jun 2020 17:47
2 500 SEK
28 jun 2020 15:23
2 200 SEK
28 jun 2020 15:23
2 000 SEK
27 jun 2020 16:32
1 900 SEK
27 jun 2020 13:14
1 800 SEK
27 jun 2020 10:34
1 000 SEK