1244596
ROCH-LOUIS DANY, sockerskål, silver, (verksam 1779-1809), Paris, Frankrike, 1789.
Roch-louis dany, sockerskål, silver, (verksam 1779-1809), paris, frankrike, 1789.

Sockerskål på fyrkantig fot med uppsvängda hänklar. Blomsterdekor. Med Charge och Discharge stämplar. Höjd 22 cm. Vikt 405 gram.

Slitage. Lagningar. Smärre bucklor.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
4 850
463
520
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
5 jul 18:14
4 850 SEK
5 jul 18:12
4 650 SEK
5 jul 18:12
4 500 SEK
5 jul 18:03
4 450 SEK
5 jul 18:03
4 250 SEK