Selected Antiques

Temaauktionen ”Selected Antiques” innehåller föremål från flera sekler från 1700-tal t.o.m 1800-tal, bl.a. gustavianska möbler och högklassiga stilmöbler från 1800-talet. Konsten består av bland annat några fina 1700-tals teckningar, ett landskap med fiskar på stranden i Willem Ormeas art och Ester Almqvists finstämda motiv från Kalmar daterad 1918. Trevliga mindre föremål av tenn, glas, porslin och silver finns också liksom vackra smycken. Utforska även ett brett utbud av utsökta mattor.

Fråga oss om du vill veta mer om föremålen eller vill ha råd inför budgivning.