TERRIN med LOCK och FAT, porslin. Norra Europa, 1800-tal samt tidigt 1900-tal.

Polykrom dekor av det s.k. barbeaumönstret. Förgylld kant. Längd på fat 47,5 cm.

Troligen efterdekorerad. Fatet äldre. Lagningar på fat. Lagningar på handtag.

1 000
97
111
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
24 sep 2020 19:08
1 000 SEK