FAT, två stycken, fajans. Sverige, 1700-tal.

Omärkta med dekor i blått av borstnejlika och humle. Diameter 31-34 cm.

Ett fat lagat. Slitage, sprickor, nagg.

Klubbat pris
2 200
209
239
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (22 bud)
25 sep 2020 20:30
2 200 SEK
25 sep 2020 20:30
2 000 SEK
25 sep 2020 20:30
1 900 SEK
25 sep 2020 20:30
1 800 SEK
25 sep 2020 20:28
1 650 SEK
25 sep 2020 18:54
1 550 SEK
25 sep 2020 18:54
1 501 SEK
25 sep 2020 18:41
1 350 SEK
25 sep 2020 18:41
1 250 SEK
25 sep 2020 18:08
1 210 SEK
25 sep 2020 18:05
1 110 SEK
25 sep 2020 18:05
1 050 SEK
25 sep 2020 13:03
900 SEK
25 sep 2020 13:03
850 SEK
25 sep 2020 13:03
750 SEK
25 sep 2020 13:03
700 SEK
25 sep 2020 8:28
550 SEK
22 sep 2020 15:40
500 SEK
17 sep 2020 13:28
450 SEK
17 sep 2020 13:28
400 SEK
16 sep 2020 21:12
350 SEK
15 sep 2020 18:48
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02