CF Carlman, karott med lock, silver, Stockholm 1915. Gustaviansk-stil.

Svag invändig förgyllning. Rund, slät med svärtat trähandtag med sprint. På locket stor kotteknopp i bladrosett. Diameter 21 cm, vikt 1.083 gram (utan skaft).

Slitage.

Klubbat pris
8 200
724
755
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
25 sep 2020 18:23
8 200 SEK
25 sep 2020 18:23
8 000 SEK
25 sep 2020 18:23
7 700 SEK
25 sep 2020 18:23
7 500 SEK
25 sep 2020 18:01
7 200 SEK
25 sep 2020 17:43
7 000 SEK
25 sep 2020 17:42
6 700 SEK
25 sep 2020 17:42
6 500 SEK
25 sep 2020 17:42
6 250 SEK
25 sep 2020 17:42
6 050 SEK
25 sep 2020 17:35
5 850 SEK
25 sep 2020 17:35
5 650 SEK
25 sep 2020 8:52
5 450 SEK
25 sep 2020 8:52
5 250 SEK
17 sep 2020 8:29
4 000 SEK
17 sep 2020 8:29
3 800 SEK
17 sep 2020 8:29
3 600 SEK
17 sep 2020 8:29
3 400 SEK
16 sep 2020 11:55
3 000 SEK
16 sep 2020 1:23
2 700 SEK
15 sep 2020 19:13
2 500 SEK