Silver ÖvrigtDining In
1246291
Julius Herz, sockerskål och gräddkanna på bricka, silver 800/1000, Tyskland 1900-talets förra hälft.
Julius herz, sockerskål och gräddkanna på bricka, silver 800/1000, tyskland 1900-talets förra hälft.

Rektangulär bricka, med rundade hörn, sockerskål och gräddkanna släta, på indragen fot, med svängda hänklar. Daterad i gravyr undertill 1917. Brickans längd 29 cm, total vikt 570 gram.

Slitage, repor.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)703 18 24 31

Slutpris
2 000
193
228
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
22 sep 22:02
2 000 SEK
22 sep 22:02
1 900 SEK
16 sep 12:06
1 800 SEK
15 sep 23:39
300 SEK