Julius Herz, sockerskål och gräddkanna på bricka, silver 800/1000, Tyskland 1900-talets förra hälft.

Rektangulär bricka, med rundade hörn, sockerskål och gräddkanna släta, på indragen fot, med svängda hänklar. Daterad i gravyr undertill 1917. Brickans längd 29 cm, total vikt 570 gram.

Slitage, repor.

Klubbat pris
2 000
177
185
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
22 sep 2020 22:02
2 000 SEK
22 sep 2020 22:02
1 900 SEK
16 sep 2020 12:06
1 800 SEK
15 sep 2020 23:39
300 SEK