Skålfat, silver, Köpenhamn 1949.

Ovalt, profilerat, på indragen fot. Slät dekor, med stiliserade snäckor. Under brättet minnesgravyr. Längd 30 cm, höjd 4 cm, vikt 507 gram.

Slitage, repor.

Klubbat pris
2 400
213
222
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
24 sep 2020 23:03
2 400 SEK
24 sep 2020 20:41
2 200 SEK
24 sep 2020 20:41
2 200 SEK
18 sep 2020 11:01
2 000 SEK
18 sep 2020 11:01
1 900 SEK
16 sep 2020 19:18
1 800 SEK
15 sep 2020 19:11
1 600 SEK