Skål, silver 800/1000, Tyskland 1900-talets början.

Rund, med profilerad kant, på tre kulfötter. Dekor av stora drivna bucklor. Höjd 11 cm, diamater 31, 5 cm, vikt 585,5 gram.

Slitage.

Klubbat pris
2 850
270
309
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
17 sep 2020 8:21
2 850 SEK
16 sep 2020 17:28
2 650 SEK
16 sep 2020 17:28
2 450 SEK
16 sep 2020 17:28
2 400 SEK
16 sep 2020 11:47
2 200 SEK
16 sep 2020 11:47
2 000 SEK
16 sep 2020 11:35
1 900 SEK
15 sep 2020 20:16
1 800 SEK