TALLRIKAR, 2 stycken, fajans. Rörstrand, 1700-talets andra hälft.

Möjligen Erik Stork. En dekorerad med blommor och en dekorerad med Neptun och najader. Diameter 22-22,5 cm.

Nagg, sprickor.

Klubbat pris
1 900
169
176
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
25 sep 2020 18:36
1 900 SEK
20 sep 2020 20:32
1 800 SEK
17 sep 2020 14:43
1 000 SEK
16 sep 2020 18:37
500 SEK
15 sep 2020 18:59
300 SEK