Lars Hellsten

(Sverige, Född 1933)
Lars Hellsten
(Sverige, Född 1933)

LARS HELLSTEN, vas, glas, Orrefors, signerad och daterad EA1-95.

Underfångsdekor i blå toner. Signerad Orrefors 908821 Lars Hellsten EA 1-95. Diameter 18, höjd 18 cm.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Klubbat pris
1 720
155
163
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (16 bud)
25 sep 2020 18:38
1 720 SEK
25 sep 2020 18:34
1 620 SEK
25 sep 2020 18:34
1 620 SEK
25 sep 2020 18:33
1 520 SEK
25 sep 2020 18:32
1 500 SEK
24 sep 2020 10:47
1 300 SEK
24 sep 2020 10:47
1 200 SEK
23 sep 2020 20:01
1 100 SEK
23 sep 2020 20:01
1 000 SEK
23 sep 2020 20:00
850 SEK
23 sep 2020 20:00
800 SEK
23 sep 2020 19:59
550 SEK
23 sep 2020 19:59
500 SEK
23 sep 2020 19:58
400 SEK
23 sep 2020 19:58
350 SEK
16 sep 2020 20:49
300 SEK

Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57