TILLBRINGARE, porslin, Gardner, Moskva, Ryssland 1880-90-tal.

Polykrom blomsterdekor och förgyllning.
Totalhöjd 22 cm, bottnens diameter 12,5 cm.

Obetydligt slitage.

Klubbat pris
140
1 445
160
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (3 bud)
25 sep 2020 20:53
140 EUR
25 sep 2020 20:53
130 EUR
25 sep 2020 19:33
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13