Madeleine Pyk – en samling F769

TILLBRINGARE med GLAS, 6 st, 1910-1920-tal

Klart och bärnstenstonat glas med slipat mönster. Kannans höjd 23,5 cm. Glas på fot, höjd 13,5 cm.

Obetydligt slitage.

Klubbat pris
220
2 319
252
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (15 bud)
25 sep 2020 19:53
220 EUR
25 sep 2020 19:51
200 EUR
25 sep 2020 19:51
190 EUR
25 sep 2020 19:51
180 EUR
25 sep 2020 19:51
170 EUR
25 sep 2020 19:51
160 EUR
25 sep 2020 19:51
150 EUR
25 sep 2020 18:24
140 EUR
25 sep 2020 18:24
130 EUR
20 sep 2020 19:50
120 EUR
17 sep 2020 22:27
110 EUR
17 sep 2020 22:27
100 EUR
17 sep 2020 22:27
100 EUR
16 sep 2020 18:54
80 EUR
16 sep 2020 17:15
50 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492