Friedl Holzer-Kjellberg

(Finland, 1905-1993)
Friedl Holzer-Kjellberg
(Finland, 1905-1993)

FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, teservis, 10 delar, porslin, Arabia 1900-talets mitt.

5 tekoppar med fat. Höjd 6 cm.
5 assietter. Diameter 19 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
290
3 286
303
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (16 bud)
25 sep 2020 15:36
290 EUR
25 sep 2020 15:36
270 EUR
23 sep 2020 14:10
240 EUR
16 sep 2020 18:55
220 EUR
16 sep 2020 18:55
220 EUR
16 sep 2020 8:00
190 EUR
16 sep 2020 8:00
180 EUR
16 sep 2020 8:00
160 EUR
16 sep 2020 8:00
150 EUR
16 sep 2020 6:14
110 EUR
16 sep 2020 6:14
100 EUR
15 sep 2020 22:24
65 EUR
15 sep 2020 22:24
60 EUR
15 sep 2020 20:43
45 EUR
15 sep 2020 20:43
40 EUR
15 sep 2020 19:43
30 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977