Design KonstglasDining In
1255908
Tamara Aladin
(Finland, 1932-2019)
Tamara aladin, karaffer fÖr olja och Ättika, 1750 8/18 cl, 2 st, signerade, 1961-64.

TAMARA ALADIN, KARAFFER FÖR OLJA OCH ÄTTIKA, 1750 8/18 cl, 2 st, signerade, 1961-64.

Fritt formblåst färgat glas. Höjd 12 cm och 10 cm.

Helhetsintrycket är gott. Åldersrelaterat slitage.

Slutpris
100
1 036
117
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (7 bud)
24 sep 16:19
100 EUR
18 sep 22:36
85 EUR
18 sep 20:05
80 EUR
18 sep 14:48
60 EUR
17 sep 20:23
55 EUR