Ulla Procopé

(Finland, 1921-1968)
Ulla Procopé
(Finland, 1921-1968)

ULLA PROCOPÉ, TERRIN MED LOCK, "Purppurajenkka", Arabia 1960-tal.

Handmålad, fajans, signerad, diameter 24 cm, höjd 20 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
165
1 703
189
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (13 bud)
20 sep 2020 18:58
165 EUR
20 sep 2020 18:58
155 EUR
20 sep 2020 18:58
150 EUR
20 sep 2020 9:06
140 EUR
20 sep 2020 9:06
130 EUR
19 sep 2020 13:59
100 EUR
19 sep 2020 13:59
95 EUR
17 sep 2020 14:35
65 EUR
16 sep 2020 19:43
60 EUR
16 sep 2020 17:09
45 EUR
16 sep 2020 17:09
40 EUR
16 sep 2020 9:13
35 EUR
16 sep 2020 6:15
30 EUR