FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av bambu, pioner samt trädgårdsklippa. Diameter 27,5 cm.

Kantnötning. Slitage.

Klubbat pris
2 600
231
241
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
25 sep 2020 16:28
2 600 SEK
25 sep 2020 16:25
2 400 SEK
25 sep 2020 16:24
2 200 SEK
25 sep 2020 16:20
2 000 SEK
20 sep 2020 9:09
400 SEK
16 sep 2020 20:49
300 SEK