TETE a TETE SERVIS, fem delar, porslin. Frankrike, Empire, 1800-tal.

Målad polykrom och förgylld dekor av blomstergirland. Bestående av tekanna med lock, mjölkkanna, gräddkanna samt två koppar med tre fat. Tekannans höjd 15,5 cm. Mjölkkannans höjd 17,5 cm. Gräddkannans höjd 15,5 cm.

Sprickor, nagg. Slitage.

Klubbat pris
1 401
124
129
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
25 sep 2020 21:49
1 401 SEK
25 sep 2020 21:49
1 301 SEK
25 sep 2020 21:49
1 300 SEK
25 sep 2020 21:48
1 200 SEK
25 sep 2020 20:24
1 100 SEK
25 sep 2020 20:00
1 000 SEK
20 sep 2020 19:04
300 SEK