1257511
TETE a TETE SERVIS, fem delar, porslin. Frankrike, Empire, 1800-tal.
Tete a tete servis, fem delar, porslin. frankrike, empire, 1800-tal.

Målad polykrom och förgylld dekor av blomstergirland. Bestående av tekanna med lock, mjölkkanna, gräddkanna samt två koppar med tre fat. Tekannans höjd 15,5 cm. Mjölkkannans höjd 17,5 cm. Gräddkannans höjd 15,5 cm.

Sprickor, nagg. Slitage.

Slutpris
1 401
135
159
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
25 sep 21:49
1 401 SEK
25 sep 21:49
1 301 SEK
25 sep 21:49
1 300 SEK
25 sep 21:48
1 200 SEK
25 sep 20:24
1 100 SEK