SERVERINGSFAT samt TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, längd 41,5 cm.
Tallrikar med motiv av blommor, djupa, diameter 23,5 cm.

Slitage. Nagg. 1 med spricka.

Klubbat pris
2 200
194
203
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
25 sep 2020 16:01
2 200 SEK
25 sep 2020 13:52
2 000 SEK
23 sep 2020 0:20
1 800 SEK
16 sep 2020 20:41
1 600 SEK
16 sep 2020 2:12
1 500 SEK