KAFFEKOPPAR, 11 par, porslin, Haviland & Co, Limoges, Frankrike.

Stämplat Kristall-Magasinet Helsingfors. Koppens höjd 6 cm, fatets diameter 12,5 cm. Ett extra fat medföljer.

Tre små nagg på faten. Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
80
906
83
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (12 bud)
25 sep 2020 15:51
80 EUR
25 sep 2020 15:51
77 EUR
25 sep 2020 15:50
75 EUR
25 sep 2020 15:50
70 EUR
24 sep 2020 10:52
65 EUR
24 sep 2020 10:52
60 EUR
24 sep 2020 10:08
55 EUR
24 sep 2020 10:08
50 EUR
21 sep 2020 6:42
45 EUR
20 sep 2020 19:58
40 EUR
19 sep 2020 9:44
35 EUR
18 sep 2020 15:02
30 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård