Design ÖvrigtGunnar Nylund
1240742
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, skulptur, liggande rådjur. rörstrand, 1900-talets mitt, unik.

GUNNAR NYLUND, skulptur, liggande rådjur. Rörstrand, 1900-talets mitt, unik.

Stengods, grå spräcklig glasyr, signerad R SWEDEN G NYLUND UNIK-gl. Längd 29 cm. Längd träsockel 30,5 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V24

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
5 755
558
661
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
7 aug 21:56
5 755 SEK
7 aug 19:35
5 555 SEK
7 aug 19:35
5 400 SEK
5 aug 23:59
3 200 SEK
5 aug 23:59
3 000 SEK