Design ÖvrigtGunnar Nylund
1240746
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, papegojor, 2 st, stengods och chamotterat stengods, rörstrand 1900-talets mitt.

GUNNAR NYLUND, papegojor, 2 st, stengods och chamotterat stengods, Rörstrand 1900-talets mitt.

Glaserade i blått. gult, grönt och brunt. Stämpelsignerad respektive med snirkelsignatur GN. Höjd 19,5 och 12,5 cm, längd 18,5 och 17 cm.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V24
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

9 timmar 1 minut
3 400
330
391
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (15 bud)
11
6 aug 22:00
3 400 SEK
10
6 aug 20:31
3 200 SEK
9
4 aug 18:27
3 000 SEK
8
4 aug 18:27
2 800 SEK
8
4 aug 12:07
2 406 SEK